FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Konstrukcinės projekto dalies nauda užsakovui

          Dažnas nusprendęs statyti namą susimąsto, kaip tai padaryti gerai, patikimai ir mažiausiomis sąnaudomis. Ne kiekvienas turi galimybę norimą namą pasistatyti neskaičiuojant išlaidų, o daugelį ieškoti galimybių neišlaidauti verčia riboti statyboms skirti finansiniai ištekliai.
          Deja, noras taupyti dažnai „pakiša koją“ jau pačioje pradžioje, kuomet turimi tik architektūriniai sprendiniai sudaro plačias galimybes rangovų pasipelnymui, o namo statybos sąmata pradeda netilpti į iš anksto numatytas ribas.
          Tik nedaugelis planuojančių ar jau apsisprendusių statyti nuosavą namą žino, kad be architektūrinės ne mažiau svarbi yra ir konstrukcinė dalis, kuri yra privaloma kiekvieno projekto sudedamoji dalis (nustato STR 1.05.06.2010 „Statinio projektavimas“), o ją rengia kvalifikuoti inžinieriai-konstruktoriai.
          Pirmiausia, be šios projekto dalies nebus galima suderinti projekto, nebus išduotas statybos leidimas, o patys darbai taip pat negalės būti pradėti. Tačiau konstrukcinė projekto dalis yra svarbi bei reikalinga ir dėl kitų priežasčių.
          Konstrukcinę projekto dalį sudaro: pamatų planas, pamatų pjūviai ir detalės; visų aukštų planai mūro darbams; visų aukštų sąramų nužymėjimo planai bei pjūviai; perdangų planai bei pjūviai; stogo konstrukcijų išdėstymo planai; pastato pjūviai; grindų, sienų, perdangų ir stogo įrengimo detalės; pagrindiniai medžiagų, reikalingų namo statybai kiekiai; aiškinamasis raštas; techninės specifikacijos. Konstrukcinės projekto dalies parengimas užtikrins mechaninį pastato atsparumą ir pastovumą, t.y. kad apkrovos, galinčios statinį veikti statybos ir naudojimo metu, nesukeltų šių pasekmių: viso statinio ar jo dalies griūties, didesnių deformacijų nei leistinos, žalos kitoms statinio dalims, įrenginiams ar sumontuotai įrangai; žalos dėl aplinkybių, kurių be didelių sunkumų ir išlaidų galima išvengti ar jas apriboti (sprogimas, smūgis, perkrova, žmonių padarytos klaidos) (Lietuvos Respublikos Statybos įstatymas Nr. I-1240, 1996).
          Inžinierius-konstruktorius, rengdamas šią dalį, parinks optimaliausius techninius sprendinius ir medžiagas, apskaičiuos jų kiekius, atliks būtinus skaičiavimus pamatams, sienoms, perdangoms ir denginiams bei stogui. Todėl suprojektuotos optimalios konstrukcijos, tikslūs konstrukcinių elementų brėžiniai, apskaičiuoti statybinių medžiagų kiekiai leis pasiekti medžiagų panaudojimo ekonomiją, sudaryti pagrįstą sąmatą bei sutaupyti pinigų kitoms reikmėms.
          Turint parengtą konstrukcinę dalį, užsakovas sutaupys žinodamas, ko ir kiek reikia, taip pat įgis priemonę rangovo kontrolei, nes visada galės patikrinti, ar statyboms naudojamos būtent konstrukcinėje dalyje nurodytos medžiagos ir sprendiniai. Be to, tikslūs, profesionaliai ir kokybiškai parengti projektavimo dokumentai leis lengviau sudaryti darbų grafiką, namo statybos procesas taps aiškesnis, greitesnis ir kartu pigesnis. Nesąžiningiems rangovams sumažės galimybės išvilioti pinigų už nereikalingus darbus ir sunaudoti daugiau medžiagų negu ištikrųjų reikia, o tai leis sutaupyti iki 30% medžiagų ir darbų kainos.

Copyright © 2008 UAB "Statybinių Konstrukcijų Projektavimas".
Apie mus    |    Projektai    |    Strapsniai    |    Partneriai    |    Kontaktai    |    Autorinės teisės